Zadzwoń » (+48) 795 747 863

Psi Portret

Obecnie w mojej galerii znajduje się ponad trzysta portretów - głównie psów, ale też kotów, koni i - sporadycznie - innych zwierząt. Wiele z tych portretów znalazło już nabywców. Część została wykonana na indywidualne zamówienie. Wszystkie portrety mogą Państwo oglądać w galerii.
Jeżeli któryś się spodoba, a będzie dostępny, proszę złożyć zamówienie drogą mailową. Dodam, że każdy rysunek w galerii ma swój indywidualny numer katalogowy, który należy podać przy składaniu ewentualnego zamówienia.
Szczegóły zamówienia i kontakt znajdą Państwo tutaj.
Portrety wykonywane są w technice pastel sucha na papierze, zabezpieczona fiksatywą. Ma ona uchronić nietrwałe w gruncie rzeczy rysunki, przed rozmazywaniem się i wykruszaniem barwnika. Stosuję materiały profesjonalne, by osiągnąć jak najlepszy efekt i zadowolić przyszłych nabywców.
Wszystkie portrety zamieszczone w galerii, podzielone są na kilka działów: Psy, Koty, Zwierzęta i Inne. Pojawiają się też inne prace w kategoriach: Malarstwo, Rzeźba i Rękodzieło, gdzie można znaleźć stosowne rysunki.
 

Pastele

Technika malarska oraz środek rysunkowy w formie kolorowego sztyftu, do nanoszenia kolorowych pigmentów na podłoże. Jako podobrazie najczęściej wykorzystuje się powierzchnie szorstkie. W historii stosowano m.in. papier, płótno, a nawet karton czy pergamin.
Pastel jest wcierany w odpowiednie podłoże, jednak nie wnika w nie i zostaje na powierzchni. Do utrwalania pasteli stosuje się fiksatywy, które zmieniają jednak nasilenie barw. Kolory zaś są wskazywane jako zasadniczy walor tej techniki: są świetliste, miękkie i łagodne.
Warsztat pracy przypomina technikę rysunkową, ale efekty osiągane za jej pomocą mają zasadniczo charakter malarski. Pastele, choć wrażliwe mechanicznie, są odporne na działanie czasu, a rysunki zachowują swoje walory kolorystyczne i nasilenie barwne przez długi czas.

 

 

Wiadomości

Znajdź rasę:

Ostatnie komentarze

Nasi goście

1261825
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Wszystkie dni
84
167
251
4143
1261825
IP 44.220.44.148
2024-06-18 15:32

Kontakt

Adres Osiedle Wschód 37-100 Łańcut
Telefon (+48) 795 747 863
Email elpanta72@gmail.com